P.   Slēgts
O.  10-17
T. 10-17
C. 10-17
P. 10-17
S. 10-17
Sv. 10-17

Ģ. Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs

Zelta ābele 2021 nominēto grāmatu izstāde

 Noformējums bez nosaukuma 14

Jelgavā notiks grāmatu mākslas konkursa “Zelta ābele 2021” grāmatu izstāde

 

Šī gada 10. novembrī plkst. 16.00 Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja izstāžu zālē tiks atklāta grāmatu mākslas konkursa “Zelta ābele 2021” nominēto un apbalvoto grāmatu izstāde, ko organizē Latvijas Grāmatizdevēju asociācija un Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs.

Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas rīkotajā konkursā “Zelta ābele” jau 29 gadus pēc kārtas vērtē un apbalvo mākslinieciski augstvērtīgākās Latvijas grāmatu izdevēju grāmatas. Šogad pirmo reizi konkursam veidotā izstāde bija skatāma ārpus Rīgas. Pavasarī tā viesojās Siguldas Devonā, vasaras viducī bija skatāma vienā no mūsdienīgākajām Latvijas bibliotēkām ­ – Ogres Centrālajā bibliotēkā, bet no 10. novembra līdz 30. decembrim izstāde būs skatāma Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā.

Izstādē eksponētas 40 grāmatas 8 kategorijās, to vidū arī konkursa laureātes, kuras žūrija atzina par labākajām 133 grāmatu konkurencē. Izstādes scenogrāfijas autors – Reinis Suhanovs.

“Zīmīgi, ka konkursa “Zelta ābele 2021” skaistāko grāmatu ceļojošās izstādes noslēgums ir Jelgavā – pilsētā, kur mājo grāmatu izdevēju iecienītā “Jelgavas tipogrāfija” – vieta, kur tapušas lielākā daļa no konkursam iesniegtajām grāmatām. Un ne velti. Konkursa žūrija slavēja grāmatu poligrāfiskā izpildījuma kvalitāti un daudzveidīgās iespējas, bet izdevēji – vieglo un profesionālo sadarbību”, stāsta Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas izpilddirektore Marika Celma.

Izstāde atvērta Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā – Akadēmijas ielā 10, darba dienās no 10.00–17.00, sestdienās no 10.00–17.00.

Ieeja bez maksas.

Šogad Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas uzsāktā jaunā iniciatīva – iepazīstināt ar gada skaistākajām grāmatām, poligrāfijas lasītāju un mākslas cienītājus arī ārpus Rīgas, pēc ceļojuma uz Siguldu un Ogri, noslēdzas Jelgavā, kur veiksmīgi darbojas grāmatu izdevēju iecienītā Jelgavas tipogrāfija, kurā tapušas 67 % no konkursam iesniegtajām grāmatām.

Grāmatu kategorijas:

dokumentālie izdevumi / dzeja

grāmatas bērniem / grāmatas jauniešiem

mākslas izdevumi / proza

uzziņu literatūra / zinātniskā literatūra