P.   Slēgts
O.  10-17
T. 10-17
C. 10-17
P. 10-17
S. 10-17
Sv. 10-17

Ģ. Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs

Mamuti bija snuķaiņu (Proboscidea) kārtai piederīga zīdītāju dzimta, kas mūsdienās ir izmirusi. Snuķaiņu kārtā ir saglabājusies tikai viena dzīvnieku dzimta – ziloņu dzimta (Elephantidae), kas apvieno 2 mūsdienās dzīvojošas ģintis - Āfrikas ziloņus (Loxodonta) un Āzijas ziloņus (Elephas).

Pirms četriem gadiem (2018. gada decembrī) jelgavniece, Jelgavas rajona Centrālās bibliotēkas agrākā ilggadējā direktore Irēna Auziņa muzejam uzdāvināja vairākas sava laika liecības (kopskaitā 75). To starpā bija arī bērnu rotaļlieta diezgan sliktā stāvoklī, jo tā vairs nedarbojās, kā tai bija paredzēts, arī nomelnējusi, bet detaļas, lai tās nepazustu, kopā saturēja parasts diegs.

Atcerēsimies, kādiem vēstures notikumiem Jelgavā aprit nozīmīga gadskārta.

Autobusu pārvadājumu pirmsākumi. Jāteic, ka jēdziens autoosta parādījās tikai līdz ar autobusu rašanos un to izmantošanu satiksmē nedaudz vairāk nekā pirms simt gadiem, turklāt to sauca par auto staciju, arī piestātni.

2022. gada vasaras sākumā Jelgavas muzejs saņēma dāvanu – apzeltītu sudraba kausu – IX Vispārējo latviešu dziesmu svētku (ar nosaukumu Latvju dziesmas devītie svētki) balvu trešās vietas ieguvējiem koru dziesmu karos. 

Sv.Trīsvienības baznīcas lasāmpults ir grezns manierisma perioda mākslas darbs, kas pievērš skatītāja uzmanību gan ar košo krāsojumu un zeltījumiem, gan ar bagātīgajiem kokgriezumiem,  inkrustācijām un neparastiem skulpturālajiem elementiem. Nozīmīgi, ka šis darbs ir viens no retajiem mākslas darbiem no Latvijas senākā perioda mākslas, kas ietver ziņas par mākslinieka dzīvi un personību.

Šogad Academia Petrina observatorijai aprit 240 gadi. Uzzini vairāk par observatorijas vēsturi. 

Marta vidū muzejs saņēma dāvinājumu, kurā bija ļoti labi saglabātas apsveikuma kartītes, starp kurām atradās neparastas 1. aprīļa kartītes, kuras nolēmām parādīt un arī atgādināt, cik sen tad svinam Joku vai Muļķu dienu.